Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı
 
   

AKADEMİK BAKIŞ
Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler E-Dergisi     ISSN:1694-528X

 

İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi - Türk Dünyası Kırgız-Türk Sosyal Bilimler Enstitüsü-Calalabat-KIRGIZİSTAN 

 

Yrd. Doç. Dr. Kürşad GÜLBEYAZ 

  Genel Yayın Yönetmeni

Çok kıymetli akademisyen meslektaşlarımız. “AKADEMİK BAKIŞ” dergisi bugün internet ortamında yayımlanan, uluslar arası, hakemli bir “Sosyal Bilimler” dergisidir.

 Hedefimiz; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de işaret ettiği gibi Türk Dünyası’dır.

 Amacımız; aynı kökten geldiği için tarihi, kültürü, dili, örfü – âdeti bir olan Türk Dünyası’na yönelik Sosyal Bilimler alanında yapılan akademik araştırmaları, incelemeleri ve çalışmaları dergimiz çatısı altında bir araya getirmektir. Bununla birlikte konu yelpazemiz sadece Türk Dünyası ile sınırlı tutulmamakta olup sosyal bilimler alanına giren her konudaki özgün ve bilimsel yazılara da dergimizin kapıları açık tutulmaktadır. Dergimizin yazı dili öncelikli olarak Türk Lehçeleri olmakla birlikte diğer dillerde yazılmış makaleler de yayıma kabul edilmektedir.

 Dergimiz yayın hayatına başladığı 2001 yılından bugüne kadar bir takım değişiklikler ve gelişmelere uğramıştır. Bu değişikliklerdeki amacımız; siz değerli yazar ve okuyucularımıza daha güzel, daha kaliteli bir hizmet sunmaktır. Bu bağlamdaki tüm eleştirilerinizin tarafımıza iletilmesini temenni ederiz. Bu vesileyle dergimizin kurucusu olan ve eski adıyla Kırgızistan İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi Türk Dünyası Celalabat İşletme Fakültesi eski dekanlarından Sayın Doç. Dr. Mehmet YÜCE hocamıza, ilk günden bu güne kadar dergimizin tüm aşamalarında gerek fikri gerek çalışarak emeği geçen tüm arkadaş ve dostlarımıza, bu güne kadar dergimizin hakemliğini kabul etmiş ve makaleleri titizlikle inceleyip sonuçlandıran hakem kurulundaki tüm hocalarımıza, dergimize makaleleri ile destek veren tüm yazarlara teşekkür ediyoruz.

 Yukarıda belirtmiş olduğumuz kapsam çerçevesinde dergimizin daha iyi ve daha kapsamlı bir hale gelmesi için çalışmalarını bizimle paylaşmak isteyen tüm yazar dostlarımızı “AKADEMİK BAKIŞ”a bekliyoruz.

                    ATA YURT’TAN TÜRK DÜNYASI’NA
                                    SELAM VE SAYGILARIMIZLA…

Ocak - 2009

"Kurucu"dan...